Co dělat když

V autorizovaném či jiném servisu mi řekli za opravu tisíce či nedokážou přístroj opravit

- V případě autorizovaného servisu obvyklá situace, i v případě drobné oxidace zaplatíte několik tisíc za výměnu desky, za nový firmware někdy i téměř tisíc korun. Než však tak učiníte, zkuste se obrátit na nás, možná budete mile překvapeni. Horší situace může nastat v případě servisu, který vrátí telefon po nezdařilé opravě. Zejména oprava poškozeného přístroje, mnohdy velmi neodborným zásahem, může být mnohem nákladnější než oprava původní. Proto před výběrem servisu alespoň zkontrolujte, zda-li daný servis má alespoň potřebné živnostenské oprávnění vydané na základě vyhlášky 50 §8.

V zásadě platí, že v případě, kdy nebyl telefon mechanicky poškozený či vytopený, by měl být vrácen ve stavu, v kterém ho daný servis přejímal. Avšak i v takovém případě nás můžete kontaktovat a po zjištění poškození zkusíme najít vhodné řešení.

Telefon spadl do kapaliny nebo byl vystaven velké vlhkosti

- Vyndat baterii (!), osušit alespoň rychle kryty a telefon co nejdříve dopravit do našeho servisu. Zvláště v případě vniknutí agresivních látek (např. prací prášky) obvykle rozhodují i desítky minut.


- Nezkoušet v žádném případě sušit přístroj v domácích podmínkách např. na topení a.p. !
(Zejména v případě, kdy nejste schopni telefon ZCELA rozebrat má toto "sušení" za následek vypařovaní a opětovnou kondenzaci kapaliny v přístroji, což obvykle vede k mnohem větším škodám než samotné vniknutí kapaliny).


- I v případě, kdy telefon normálně funguje, a jste si jisti, že kapalina vnikla do přístroje, doporučujeme provést kontrolu a především přístroj nechat vyčistit. Obvykle totiž dochází k postupnému zoxidování kontaktů a tím i poškození přístroje.

 

Telefon nedobíjí

- Přinést k nám na servis, nejlépe i s nabíječkou, závada může být i právě v ní.

 

Telefon má prasklý displej nebo je mechanicky poškozený

- Pokud přístroj jinak funguje a po vložení karty z něj jde "poslepu" i zavolat, obvykle stačí výměna displeje.
Přesnou cenu pro daný model, včetně výměny vám rádi poskytneme i telefonicky, běžné modely najdete v našem ceníku.


- V případě, že telefon nelze zapnout nebo s kartou se na něj nelze dovolat, poškozené zřejmě budou i ostatní části přístroje. Cena opravy nelze přesně určit dopředu a odvíjí se od míry poškození.

 

Ostatní závady

- V případě, že telefon nevibruje, nezvoní, ztrácí signál, samovolně se restartuje atd. či vůbec nefunguje, navštivte nekterý náš autorizovaný servis či servsního partnera, kde Vám naši pracovníci rádi a ochotně poradí.


Řešení této webové prezentace dodal mynameisdesign.com