Záchrana a záloha dat

Máte vadný telefon a potřebujete z něj dostat důležitá data? Pak neváhejte a obraťte se na nás. Naše autorizované servisní středisko v Praze se již víc než 5 let specializuje na záchranu dat z poškozených telefonů. Obecně lze práci rozdělit do dvou základních skupin.

 

Telefon se zapíná, ale například po mechanickém poškození či styku s kapalinou nefunguje displej nebo klávesnice.

Tady je záchrana dat relativně jednoduchá záležitost, obvykle stačí odstranit závadu (např. výměna LCD) a poté z přístroje pomocí datového kabelu nebo bluetooth vyzálohovat všechny data do počítače. Cena takové operace se pohybuje v řádu stovek korun a samozřejmě záleží také na tom, jestli bude chtít zákazník telefon vrátit i opravený, a nebo v původním stavu.

 

Telefon se nezapíná nebo jen "problikne" a.p.

Tohle už obvykle bývá závažnější problém, který se může dát třeba i odstranit pouhým přehraním firmware telefonu, avšak data pak budou nenávratně ztracena. Zde je obvykle potřeba mnohem více "ruční" práce - tedy nacházení potřebných dat v obsahu paměti telefonu, či přímé vyčítání obsahu flash paměti a následné dekódování. Zde je ještě před započetím práce dobré zvážit, jestli se tak náročný zásah opravdu vyplatí a není možné většinu dat získat jinou cestou (stará záloha+druhý telefon atd...). Cena se odvíjí podle počtu hodin, ale obvykle se pohybuje spíše v tisících korunách, vzhledem k obrovské časové náročnosti takové operace.

 

Telefon funguje jak má, ale potřebujete provést pouze zálohu?

Pokud doma či v práci nemáte potřebné vybavení, jsme schopni vám obvykle během několika minut vyzálohovat celý telefon a data uložit na Vámi zvolené medium (flash disk, CD, DVD, přeposlaní do mailu a.p.). Cena se pohybuje od 100,- kč (Nokia) po 300-400,- Kč (Motorola, LG a.p.).


Řešení této webové prezentace dodal mynameisdesign.com