Test baterií

Test akumulátorů (baterií) v mobilních telefonech

Měření kapacity baterie do mobilu

V našem servisu je možné provést oživení/naformátování a proměření kapacity u všech běžně používaných akumulátorů pro mobilní telefony od Ni-MH a Ni-Cd články po nejmodernější Li-ION a Li-ION polymer akumulátory. Kompletní test trvá cca 2-5 hodin a sestává se z úplného vybití a opětovného nabití akumulátoru. U Ni-Cd a Ni-MH akumulátorů můžeme provést na požádání tzv. "formátovací cyklus", tedy 3x úplné vybití a nabití článků.

Vzhledem ke skutečnosti, že naše společnost zároveň je prodejcem originálních akumulátorů i značkových akumulátorů ALIGATOR, lze v případě nevyhovující kapacity u nás nový akumulátor rovnou zakoupit.

 

Recyklace baterie do mobilu

Vysloužilý akumulátor v žádném případě nepatři do popelnice, avšak přímo v naší prodejně jej lze předat na ekologickou likvidaci a to samozřejmě zcela bezplatně.

 

Základní informace o akumulátorech

Obecně v mobilních telefonech se v současné době můžeme setkat s následujícími typy akumulátorů:

- Ni-Cd v mobilních telefonech se v dnešní době příliš neuplatňují, kvůli své relativně malé energetické hustotě a problematickému paměťovému efektu, avšak z technologického hlediska se jedná o články, které mají mnoho výhod oproti "modernějším" akumulátorům (je možné je skladovat vybité, velmi dobře se vyrovnávají s mrazem, při zátěži jsou schopny velice dobře držet konstantní napětí).

-Ni-MH články jsou především používány u levnějších mobilních telefonů, kvůli relativně nízké výrobní ceně. Oproti Ni-Cd článkům mají omezený "paměťový efekt" a vyšší energetickou hustotu.

-Li-ION a Li-ION polymer články jsou moderní typy akumulátorů používaných ve většině dnes vyráběných mobilních zařízení. Mají vysokou energetickou hustotu, proto i při velmi malých rozměrech jsou schopné dodávat energii po dlouhou dobu. Jsou vždy vybaveny elektronikou, která řídí dobíjení a také například brání zkratu pólů akumulátoru. Zde pozor! V případě, kdy dojde vinnou uživatele či vadné elektroniky ke zkratu článku, dochází během několika chvil k explozi akumulátoru, která je minimálně pro mobilní telefon, ve kterém je vložena, značně destruktivní, proto u Li-ION článku raději při nákupu vybírejte podle kvality a ne ceny.


Řešení této webové prezentace dodal mynameisdesign.com