Odblokování a firmware

Máte telefon, jenž nepřijímá kartu, neustále zamrzá, či na vás mluví pouze arabsky ?
Nebo jste si snažili si odblokovat či přehrát FW doma a telefon od té doby nejde zapnout?


Neváhejte a obraťte se na nás!

V současné době jsme schopni odblokovat a přehrát firmware u 98% telefonů, které se u nás v české republice vyskytují.
Odblokování je obvykle na počkání do 10 minut, přehrání nového firmware trvá obvykle o něco déle a na ty nejnáročnější telefony (např. komunikátory) si počkáte bezmála jednu hodinu. Po odblokování můžete v mobilu používat jakoukoliv kartu bez omezení (T-mobile, O2, Vodafone), ale samozřejmě i jiné zahraniční karty. Přehráním firmwaru docílíme obvykle lepšího běhu telefonu, delší výdrže baterie či třeba kvalitnějšího hovoru. Do telefonu jsme samozřejmě schopni nahrát také firmware s jiným jazykem. Dokážeme tedy naučit váš telefon "mluvit" česky, polsky, rusky, španělsky, čínsky...
Ceny odblokování se velmi liší od jednotlivých modelů a značek, obvykle 150-300,-Kč, avšak u některých specifických modelů se může vyšplhat až k tisíci korunám (např. některé nové BB5 Nokie, třeba N97). Orientační tabulka s nejznámějšími typy telefonů je v sekci ceníky, ale doporučujeme (především u nových modelů) se raději předem telefonicky informovat na Přesnou cenu. Přehrání (aktualizace FW) je obvykle v ceně do 200kč a nahrání českého (či jiného jazyka) nebo odstranění "customizace" (tedy úprava FW pro určitého operátora-např. loga a nastavení na t-zones) v cenovém rozmezí 150 až 400kč.


Proč si nechat přehrát firmware u svého telefonu?


Výrobce každého telefonu vydává přístroj s určitou prvotní verzí firmware, která je však ještě mnohdy nevyladěna a má chyby. Až v průběhu používání uživateli dochází k postupnému shromažďování informací o jednotlivých závadách, což má za následek vydání nové "opravné" verze firmware. Takových verzí vyjde obvykle v průběhu času několik. Verze firmware může mít zásadní vliv na chod celého systému. Asi každý zná nebo alespoň slyšel o chybách, které jsou známé pro ten či onen model (např. u modelu Nokia N70 s verzí 2.xx - občas nezvoní, bluetooth se odpojuje, řádně neukončuje hovor). Provést upgrade na aktuální verzi tedy je v takovém případě spíše nutností než jakýmsi luxusem.

Obecně vám aktualizace přinese opravu odhalených chyb, zrychlení systému, stabilitu. Samozřejmě, že aktualizace FW je v 99% případů na počkání - tedy nehrozí, že byste svůj telefon nechávali v servisu a byli tak bez něj. Ale pozor! Aby byla aktualizace provedena správně, musíme přístroj po nahrání nového firmwaru uvést do továrního nastavení, tedy provedeme tzv. factory reset, což má za příčinu vymazání veškerých uživatelských dat (kontakty, kalendář, peněženka, fotky, videa, melodie(samozřejmě se netýká dat uložených na paměťové kartě)) a také uživatelských nastavení (wap, mms, gprs, profily). Proto doporučujeme vlastní zálohu dat, případně ji nabízíme také i na provozovně.

Drtivá většina našich zákazníků odchází spokojena a postupně zjišťuje, co jim nová verze přinesla pozitivního. V prvé řadě zjistí, že se zlepšila stabilita celého telefonu (občas si lidé stěžují na zpomalenost, zamrzání atd.), zvýšení rychlosti jednotlivých aplikací je také patrné, stejně jako mnohá další pozitiva.


Řešení této webové prezentace dodal mynameisdesign.com